2015-05-04

Motocyklowa majówka w Ostroszowicach

W samo południe 2 maja przed Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Ostroszowicach zabrzmiał hymn, którym rozpoczęto obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Sceneria była nietypowa - poczet sztandarowy Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach i dziesiątki motocyklistów i motocyklistek, z wiodącym Stowarzyszeniem Struś Bikers. Do jednośladowego korowodu koni zmechanizowanych dołączyli również motocykliści z okolicznych miejscowości.

Wszyscy zostali przywitani przez Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego, Sołtysa Ostroszowic Krzysztofa Krupiarza oraz Agnieszkę Gębską - przedstawicielkę Saloniku Kobiet Ambitnych.

Świąteczny korowód, który wraz z wójtem prowadził Zbigniew Sługocki, przejechał przez okoliczne wsie: Ostroszowice, Owiesno, Kietlice, Jodłownik, Józefówek i Myśliszów. W tym czasie motocykliści rozdali ok. 50 flag i zachęcali mieszkańców do ich wywieszania. Cały szpaler po powrocie do Ostroszowic zaparkował na posesji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, gdzie Rada Rodziców ugościła motocyklistów pysznymi daniami z grilla. Dzieciom przybyłym na piknik rozdawano gadżety i słodycze sfinansowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach - organizatora pikniku.

O godzinie 14:00 na przyszkolnym boisku rozpoczęła się sportowa rywalizacja. Rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami motocyklistów i uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz mecz hokeja na trawie. Wspaniale zaprezentowała się w rywalizacji z motocyklistami drużyna pod wodzą Dariusza Sobolewskiego.

Po zakończeniu drugiego meczu rozdano medale sponsorowane przez Krzysztofa Twardaka oraz dyplomy, które wręczyła Skarbnik Gminy Dzierżoniów Agnieszka Hul. Następnie wszyscy wyruszyli w kierunku szkolnego pikniku, gdzie motocykliści zabierali na przejażdżki wszystkich chętnych oraz rozdawali autografy.

Po południu zarówno motocyklowy rydwan, jak i inaczej zmotoryzowane orszaki przemieściły się do Owiesna na tamtejszy piknik, gdzie motocykliści zostali powitani i ugoszczeni przez mieszkańców, a lokalne liderki ze wsi Owiesno, Kietlice i Myśliszów wykonały dla nich wspaniały kowbojski taniec.

Wieczorem zmęczeni, ale i zadowoleni goście z Wałbrzycha udali się do Ośrodka "Wyspa Koni", gdzie przy ognisku dzielili się wrażeniami i długo nie mogli zapomnieć o emocjach, jakie wzbudziły w nich obchody przygotowane przez lokalną społeczność.

Obchody Dnia Flagi okazały się wspaniałym i trafionym pomysłem, który spotkał się z dużym uznaniem okolicznych mieszkańców. Całości towarzyszyła wspaniała atmosfera, humor i możliwość "rodzinnego spędzenia czasu".

Organizatorzy za zaangażowanie w przygotowania oraz obecność dziękują: wójtowi Markowi Chmielewskiemu, skarbnik Agnieszce Hul oraz całej gminie Dzierżoniów, Krzysztofowi Twardakowi, Dariuszowi Sobolewskiemu i całemu Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu z dyrektor Urszulą Zając na czele, Kołu Gospodyń Wiejskich z Ostroszowic za przygotowanie wspaniałego bigosu, Radzie Rodziców, a w szczególności Sławomirowi Oleksemu i Annie Rosiak, OSP w Ostroszowicach, Stowarzyszeniu Gór Sowich, wszystkim organizacjom, Radom Sołeckim i Sołtysom oraz wszystkim mieszkańcom. To zalążek solidarnego i prawdziwie polskiego świętowania w przyszłości.

opr. Małgorzata Zabuska