VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

2015-04-30

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków na Jasną Górę

26 kwietnia na Jasnej Górze odbyła się VII Ogólnopolska Pielgrzymka Strażaków. Wzięło w niej udział ok. 100 tys. przedstawicieli Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Strażacy swoim licznym przybyciem pokazali, że Jasna Góra jest miejscem, które scala całe ich środowisko. Przybyli tam po to, by zaczerpnąć siły, nadziei, a przede wszystkim miłości do Boga i człowieka.

Uroczystości rozpoczęły się od zbiórki kompanii honorowych i pocztów sztandarowych PSP i OSP oraz orkiestr OSP na Placu Wł. Biegańskiego. Punktualnie w południe rozpoczęła się uroczysta Msza Święta na klasztornych wałach. W tym symbolicznym wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej z Piławy Dolnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Ostroszowic na czele z Komendantem Gminny ZOSP RP w Dzierżoniowie Krzysztofem Kotem, prezesem OSP Piława Dolna Kazimierzem Kowalczukiem i sołtysem Ostroszowic Krzysztofem Krupiarzem. Razem ze strażakami na pielgrzymkę wyruszyli członkowie ich rodzin i chętni mieszkańcy z Piławy Dolnej i Ostroszowic.

Serdeczne podziękowania pielgrzymi kierują w stronę pana K. Kowalczuka i pana K. Krupiarza za zorganizowanie pielgrzymki.

opr. Elżbieta Sak