2015-04-10

To nie może być z papieru...

"Współczesne Kobiety Kreatywne" to projekt, który Biblioteka w Tuszynie oraz Stowarzyszenie "Wzgórza Kiełczyńskie" realizują już po raz drugi. Tym razem uczestniczki warsztatów artystycznych poznawały technikę wyplatania koszyków z papierowej wikliny.

Zajęcia odbyły się 27 marca w Tuszynie. Początki były trudne - zwijanie papierowych patyczków nie każdemu przyszło łatwo, ale panie się nie poddawały. Dzięki zaangażowaniu uczestniczek powstały aż 33 gazetowe witki na koszyk.

Później przyszedł czas wyplatanie. Skupione miny, sprawne palce, malowanie bejcą - wszystko szło jak należy. Jeszcze tylko wstążka, flizelina, sizal, przepiórcze jajeczka oraz żonkile i powstały piękne wiosenne ozdoby.

Zachwytu było co nie miara. Długo można było usłyszeć: "to nie może być z papieru...".

opr. Monika Adamska

To nie może być z papieruTo nie może być z papieruTo nie może być z papieru