2015-03-13

Ostroszowickie oswajanie ortografii

Już po raz osiemnasty uczniowie szkół z gminy Dzierżoniów skrzyżowali pióra, aby walczyć o tytuł Mistrza Ortografii. Konkurs "Z ortografią za pan brat" odbył się 11 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach.

Gości, uczestników i towarzyszących im nauczycieli oraz opiekunów powitała Iwona Cebulska, pełniąca obowiązki dyrektora szkoły. Otwarcia ortograficznych zmagań dokonał Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, który od lat wspiera to przedsięwzięcie oraz jest fundatorem nagród dla laureatów konkursu.

Organizatorka spotkania Elżbieta Juziuk-Janicka opracowała zadania konkursowe i zadbała o sprawny przebieg współzawodnictwa. Konkurs składał się z dyktanda oraz zadań mających na celu wykazanie się znajomością zasad ortografii i ich praktycznego wykorzystania. Motywem przewodnim zadań była choroba hipopotama Hipolita.

Wyniki XVIII Gminnego Konkursu Ortograficznego przedstawiają się następująco:

• najlepsza w rywalizacji okazała się Natalia Rąpała ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie (opiekun Katarzyna Koselska),
  • drugie miejsce przypadło Dominice Oleksak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach (opiekun Iwona Cebulska),
  • na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Szymczak ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie (opiekun Katarzyna Koselska).

Wyróżniono także Julię Florek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach oraz Małgorzatę Pisarewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku (opiekun Henryka Latacz).

Wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki książkowe. Z kolei laureatom wręczono dyplomy uznania i nagrody książkowe ufundowane przez Wójta Gminy Dzierżoniów.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc będą reprezentowali gminę Dzierżoniów w XIV Międzygminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 18 marca 2015 r. o godzinie 10:00 również w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach. Na ten etap serdecznie zapraszamy laureatów gminnych konkursów ortograficznych z terenu powiatu dzierżoniowskiego.

Uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy wiedzy i umiejętności ortograficznych. Składamy też serdeczne podziękowania Panu Wójtowi, Radzie Rodziców oraz wszystkim innym osobom, które pomogły w realizacji konkursu.

Ostroszowickie oswajanie ortografiiOstroszowickie oswajanie ortografii