2015-03-12

Uroczysta narada sołtysów

We wtorek 10 marca w Sali Wiejskiej w Owieśnie odbyła się comiesięczna narada sołtysów z terenu gminy Dzierżoniów. Spotkanie miało uroczysty charakter ze względu na przypadający 11 marca Ogólnopolski Dzień Sołtysa.

Przed rozpoczęciem narady zebrani uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego Grzegorza Urbana, sołtysa Kiełczyna.

W trakcie obrad dokonano podsumowania zebrań wiejskich, które w minionych tygodniach odbywały się w sołectwach na terenie gminy. Sołtysi poruszyli również kwestię zarządzania kryzysowego oraz dyskutowali na temat organizacji Dożynek Gminy Dzierżoniów i zbliżającego się Święta Odnowy Wsi.

Obecna na spotkaniu Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka złożyła wszystkim gospodarzom wsi życzenia z okazji Dnia Sołtysa. Zebrani degustowali też specjalnie przygotowany na tę okazję tort.

Korzystając z okazji chcielibyśmy poinformować, że dwóch sołtysów z naszej gminy w uznaniu ich zasług i wieloletniej pracy na rzecz społeczności lokalnej zostało nominowanych do udziału w konkursach o tytuł "Sołtysa Roku 2014" - Czesława Gorgol w konkursie organizowanym przez Wojewodę Dolnośląskiego, natomiast Danuta Martowłos w ogólnopolskim plebiscycie, którego organizatorami są "Gazeta Sołecka" oraz Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów.

Uroczysta narada sołtysówUroczysta narada sołtysów