2015-03-12

Gminna Karta Dużej Rodziny

5 marca 2015 r. odbyło się trzecie już spotkanie zespołu zadaniowego do spraw Gminnej Karty Dużej Rodziny. W trakcie zebrania rozważano kwestie dotyczące prawnych aspektów wprowadzenia samorządowego programu na rzecz rodzin wielodzietnych.

Omawiano m.in. projekt uchwały oraz zasady korzystania w gminie Dzierżoniów z wprowadzonych uprawnień w ramach samorządowego programu Karta Dużej Rodziny. Członkowie zespołu dyskutowali też na temat możliwości ulg, jakie mogą zaoferować mieszkańcom gminy zarówno jednostki organizacyjne (np. Zakład Gospodarki Komunalnej, biblioteki gminne), jak i podmioty niezwiązane strukturalnie i kapitałowo z gminą Dzierżoniów (m.in. OSIR w Dzierżoniowie).

W związku z trwającymi pracami nad wprowadzeniem programu, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski zaprasza firmy i instytucje do udziału w projekcie poprzez wprowadzenie systemu zniżek bądź ulg dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny.

Do współpracy zapraszamy wszystkie chętne podmioty. Nie ma znaczenia rodzaj działalności ani wielkość przedsiębiorstwa. Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny, będących mieszkańcami gminy Dzierżoniów.

Korzyści dla firm i instytucji z włączenia się do programu:

• możliwość posługiwania się znakiem "Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny Gminy Dzierżoniów"
  • współtworzenie samorządowego programu skierowanego do dużych rodzin
  • zwiększenie rozpoznawalności i zainteresowania ofertą firmy lub instytucji

Jak zgłosić swoją firmę do programu?

• KROK 1 - pobierz formularz dla firm dostępny na stronie internetowej Urzędu Gminy Dzierżoniów lub w siedzibie OPS Gminy Dzierżoniów ul. Piastowska 1, pok. 113 (na parterze budynku)
  • KROK 2 - wypełnij go
  • KROK 3 - wyślij e-mailem na adres ops@ug.dzierzoniow.pl lub dostarcz do siedziby OPS Gminy Dzierżoniów

Zapraszamy !