2015-03-10

Magiczna Marcowa Kobieteria

W sobotę 7 marca już po raz szósty aktywne kobiety ze wszystkich miejscowości gminy Dzierżoniów spotkały się, aby wspólnie świętować Dzień Kobiet. Motywem przewodnim tegorocznej "Marcowej Kobieterii" był świat wiedźm, czarownic i potworów.

Dzięki zaangażowaniu i pracy lokalnych liderek z Włók, Tuszyna, Kiełczyna, Książnicy i Jędrzejowic sala wiejska we Włókach zamieniła się w czarodziejską krainę pełną różdżek, mioteł i tajemniczych eliksirów. Wspólną zabawę uatrakcyjniły występy uczestniczek - brawurowo wykonany taniec organizatorek imprezy do piosenki Michaela Jacksona "Thriller", a także zachwycający układ taneczny pań z Owiesna. Nie zabrakło też magicznych konkursów, które pozwoliły paniom poczuć atmosferę czarów i zaklęć. Jedną z takich konkurencji były wybory na najbardziej oryginalną miotłę lub inny nieodłączny element wyposażenia każdej wiedźmy. Za najciekawszy i najbardziej niezwykły uznano "czarodziejski kij" pani sołtys Uciechowa Elżbiety Filipek.

Organizatorki zadbały również o wyjątkowe czarodziejskie menu. Na stołach pojawiły się m.in. "Zimne nóżki pewnej złej wróżki", "Raj w diabelskiej kapuście", "Przysmak nietoperza" czy "Frykasy wilkołaka".

"Kobieterię" swoją obecnością uświetniły: Teresa Świło - posłanka na Sejm RP, Magdalena Rumiancew-Wróblewska - zastępca dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Grażyna Wójcik - kierownik Biura Spraw Obywatelskich, Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Karolina Maląg i Anna Rymarowicz z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Aneta Kuriata z Tygodnika Dzierżoniowskiego oraz Dorota Gromadzka - wieloletni przyjaciel gminy Dzierżoniów.

Spotkanie było bardzo udane, a wszystkie panie opuściły je w doskonałych nastrojach. Taka formuła imprezy już po raz kolejny pokazała ogromną kreatywność, pomysłowość i poczucie humoru lokalnych liderek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim paniom zaangażowanym w organizację "Kobieterii" i już teraz zapraszamy na jej kolejną edycję. Przyszłoroczne święto kobiet z gminy Dzierżoniów zorganizują mieszkanki Piławy Dolnej, które z tej okazji otrzymały okolicznościową statuetkę przyznawaną organizatorom imprezy.

Do zobaczenia za rok!