2015-03-06

Ortograficzne Asiki w Tuszynie

Uczennice Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie: Monika Pięt, Magdalena Polak, Aleksandra Podkówka i Aleksandra Sajdak uczestniczyły w V Powiatowym Konkursie Ortograficznym "Asik Ortografii 2015", który odbył się 24 lutego 2015r. w Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Szarych Szeregów w Dzierżoniowie.

Organizatorkami konkursu były Anna Luch i Joanna Uss. W tegorocznej edycji konkursu uczestniczyło 29 uczniów z 7 szkół podstawowych powiatu dzierżoniowskiego.

Po napisaniu dyktanda i rozwiązaniu testu ortograficzno-interpunkcyjnego oraz sprawdzeniu prac przez komisję konkursową okazało się, że reprezentantki szkoły w Tuszynie zajęły drużynowo II miejsce, natomiast indywidualnie Aleksandra Podkówka uplasowała się na III miejscu. To wielki sukces i powód do radości! Dziewczyny wykazały się ogromną wiedzą na temat polskiej ortografii i interpunkcji.

Gratulacje!

Ortograficzne Asiki w TuszynieOrtograficzne Asiki w TuszynieOrtograficzne Asiki w Tuszynie