XX Dolnośląski Konkurs Recytatorski "Pegazik"

2015-03-03

XX Dolnośląski Konkurs Recytatorski "Pegazik"

Czy Zofia Nałkowska może spotkać się ze Stephanie Meyer? Okazuje się, że tak - na XX Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim "Pegazik". Gminne eliminacje konkursu odbyły się 26 lutego w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku.

Różnorodny dobór repertuaru umożliwił słuchaczom i komisji przeżycie wielu niezapomnianych chwil. Obok wierszy m.in. Danuty Wawiłow, Doroty Gellner czy Wisławy Szymborskiej znaleźli się przedstawiciele najnowszych nurtów w literaturze. Łukasz Dębski, Maciej Orłoś i autorka sagi "Zmierzch" Stephanie Meyer.

Swoje interpretacje wierszy i fragmentów prozy zaprezentowało szesnastu młodych reprezentantów gminnych szkół podstawowych oraz gimnazjum.

Pięcioosobowa komisja po obradach i głosowaniu przyznała następujące nagrody:

W kategorii "młodsi" - klasy IV-VI (szkoły podstawowe)
  • I miejsce - Aleksandra Prasał
  • II miejsce - Krzysztof Kasztelan
  • III miejsce - Kamila Gajda
  • Wyróżnienia otrzymali: Żaneta Działa i Antonina Olewińska
    W kategorii "starsi" - klasy I-III (gimnazjum)
  • I miejsce - Marta Wszół
  • Wyróżnienie otrzymała Natalia Hajdamowicz

W oczekiwaniu na werdykt uczestnicy konkursu oraz goście udali się na poczęstunek oraz mogli wrzucić swój głos do tajemniczego kapelusza. Po podliczeniu głosów komisja przyznała Nagrodę Publiczności. Do rąk Krzysztofa Kasztelana powędrował ufundowany przez Kazimierę Sygulską album oraz pamiątkowy dyplom.

Nagrody książkowe oraz drobne upominki dla uczestników konkursu i ich opiekunów artystycznych wręczyła przewodnicząca jury Kazimiera Sygulska wraz z Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów z/s w Mościsku Moniką Adamską.

Wszystkie nagrodzone osoby będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych. Życzymy powodzenia i mooocno trzymamy za Was kciuki!

XX Dolnośląski Konkurs Recytatorski PegazikXX Dolnośląski Konkurs Recytatorski PegazikXX Dolnośląski Konkurs Recytatorski PegazikXX Dolnośląski Konkurs Recytatorski Pegazik