Zebrania wiejskie w Myśliszowie i Nowiźnie

2015-02-25

Zebrania wiejskie w Myśliszowie i Nowiźnie

Za nami kolejne już zebrania wiejskie. We wtorek 24 lutego nowe Rady Sołeckie wybrali mieszkańcy Myśliszowa i Nowizny.

Podczas spotkania w Myśliszowie sołtys Kazimiera Łękawska przedstawiła zebranym sprawozdania z wykorzystania środków finansowych w ramach funduszu sołeckiego w roku ubiegłym oraz z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej Myśliszowa w latach 2011-2014.

Zebranie Wiejskie dokonało również wyboru nowej Rady Sołeckiej. W jej skład weszli: Zbigniew Sługocki, Agnieszka Sługocka, Tadeusz Bzowy oraz Bronisław Sługocki.

Ponadto Kazimiera Łękawska odebrała z rąk Zastępcy Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanty Zarzeki pamiątkowy medal wraz z podziękowaniami za zaangażowanie i pracę na rzecz sołectwa w minionej kadencji.

Tego dnia Zebranie Wiejskie zorganizowali również mieszkańcy Nowizny. Gośćmi spotkania byli: Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, Przewodniczący Rady Gminy Dzierżoniów Grzegorz Powązka oraz Radna Rady Gminy Dzierżoniów Edyta Mulka-Gonera. Podobnie jak w Myśliszowie, zebrani wysłuchali sprawozdań z wykorzystania funduszu sołeckiego w minionym roku oraz z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej w kadencji 2013-2014. Sprawozdania przedstawiła sołtys Nowizny Henryka Latacz.

W czasie spotkania wójt Marek Chmielewski wręczył pani sołtys pamiątkowy medal za dotychczasową pracę na rzecz Nowizny. Zebranie Wiejskie wybrało także nową Radę Sołecką w składzie: Zbigniew Drozdowski, Marek Kuriata, Jacek Błaszczykiewicz, Arkadiusz Gniedziejko i Bożena Kriesten.

Jednym z ważniejszych punktów obu zebrań były "sprawy różne". Była to okazja do dyskusji na temat istotnych dla mieszkańców kwestii i trapiących ich problemów.

Zebrania wiejskie w Myśliszowie i NowiźnieZebrania wiejskie w Myśliszowie i Nowiźnie