2015-02-09

Nowi sołtysi wybrani!

W niedzielę 8 lutego we wszystkich sołectwach gminy Dzierżoniów odbyły się wybory sołtysów według zasad zapisanych w nowych statutach sołeckich. Tym razem głosowanie miało zupełnie nową formułę - mieszkańcy sołectwa wybierali swoich przedstawicieli w wyborach tajnych, bezpośrednich i powszechnych.

Sołtysami w poszczególnych miejscowościach zostali:

• Dobrocin - Grażyna Ziernik
  • Jędrzejowice - Czesława Gorgol
  • Jodłownik - Wojciech Świtalski
  • Kiełczyn - Grzegorz Urban
  • Książnica - Wioleta Malesza
  • Mościsko - Danuta Martowłos
  • Myśliszów - Kazimiera Łękawska
  • Nowizna - Henryka Latacz
  • Ostroszowice - Krzysztof Krupiarz
  • Owiesno - Joanna Pestkowska
  • Piława Dolna - Adam Bulek
  • Roztocznik - Leszek Paziński
  • Tuszyn - Anna Piekarska
  • Uciechów - Elżbieta Filipek
  • Włóki - Józef Świtalski
Frekwencja na terenie całej gminy wyniosła 18,26%.

Kolejnym krokiem będzie wybór rad sołeckich, które współdziałają z sołtysem przy realizacji zadań. Ich wybór nastąpi w terminie 30 dni od wyborów sołtysów. Rady sołeckie zostaną wybrane na zebraniach wiejskich, do uczestnictwa w których serdecznie zachęcamy.

Nowo wybranym sołtysom gratulujemy. Dziękujemy również mieszkańcom za zaangażowanie i chęć uczestnictwa w wydarzeniu niezwykle ważnym dla rozwoju nie tylko poszczególnych miejscowości, ale i całej gminy Dzierżoniów.

W zakładce Sołectwa - Wybory Sołtysów znajdą Państwo szczegółowe informacje na temat przebiegu głosowania.