2015-02-06

Tablety w Twojej bibliotece

Przenośne, poręczne i wygodne. Do czytania książek i prasy, wspólnego tworzenia filmów i muzyki. Dla młodszych i starszych. Mowa oczywiście o tabletach.

Już w najbliższych tygodniach w Bibliotece Publicznej Gminy Dzierżoniów w Mościsku pojawi się 6 tabletów Apple iPad Air 16GB Wi-Fi wraz z akcesoriami.

Biblioteka wzięła udział w konkursie będącym częścią projektu realizowanego przez Program Rozwoju Bibliotek i znalazła się w gronie 121 laureatów, którzy otrzymali sumę punktów umożliwiającą aplikowanie o maksymalną liczbę urządzeń.

Dzięki tabletom będzie można utworzyć kolejne, dodatkowe miejsca dostępu do Internetu, a także rozszerzyć i uatrakcyjnić ofertę dla czytelników, szczególnie młodzieży. Tablety to także doskonały sposób na promowanie czytelnictwa w niecodzienny i ciekawy sposób. Dzięki aplikacjom edukacyjnym użytkownicy we wszystkich filiach będą mogli nabywać nowe umiejętności, rozwijać swoje zainteresowania i tworzyć własne treści multimedialne, którymi w prosty sposób podzielą się z innymi.

Zastosowanie tabletów to nie tylko nowe wyzwanie w edukacji, ale również pobudzenie kreatywności ich użytkowników. Koszt zestawu, który pojawi się w Mościsku wynosi 11790,03 zł. Dodatkowo Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego udostępni bibliotece pakiet edukacyjny: aplikacje wraz z instruktażem i scenariuszami zajęć, szkolenia online (webinaria) oraz kurs iTunesU dostępny na tablecie.