Pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwem

2015-02-06

Pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwem

Jeśli jesteś osobą pokrzywdzoną przestępstwem - pamiętaj! Możesz otrzymać bezpłatną pomoc!

Ministerstwo Sprawiedliwości wzorem lat ubiegłych organizuje w dniach 23-28 lutego br. "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".

Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W tegoroczne obchody "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej, Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna i Krajowa Rada Kuratorów.

W dniach 23-28 lutego br. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez pracowników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych przez te podmioty (od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00, a w sobotę od 10:00 do 13:00). Lista podmiotów, w których można uzyskać niezbędną informację i adresy tych podmiotów znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości oraz na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl