Srebro i wyróżnienie dla Gimnazjum Gminnego!

2015-01-29

Srebro i wyróżnienie dla Gimnazjum Gminnego!

16 stycznia 2015r. już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w turnieju siatkarskim - V Noworocznym Międzypowiatowym Turnieju Piłki Siatkowej w Zespole Szkół Publicznych w Grodziszczu.

Powiat dzierżoniowski reprezentowały drużyny:

• Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie (dwie drużyny)
  • Gimnazjum Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie.

Powiat ząbkowicki reprezentowały szkoły:

• Gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych w Ciepłowodach
  • Gimnazjum Publiczne w Budzowie
  • Gimnazjum w Grodziszczu.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Wójt Gminy Stoszowice Paweł Gancarz i Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Grodziszczu Ewa Tymcio, życząc powodzenia w sportowych zmaganiach i przypominając o konieczności przestrzegania zasad "fair play".

Zespoły grały w pięcioosobowych mieszanych składach: 2 dziewczynki i 3 chłopców. W pierwszej fazie turnieju mecze rozgrywano w dwóch grupach systemem "każdy z każdym". Po meczach grupowych rozegrano dwa półfinały - mecz o V miejsce, mecz o III miejsce i finał.

Rozgrywki były bardzo ciekawe, emocjonujące i jednocześnie niesamowicie stresujące, zarówno dla zawodników, jak i dla trenera - nauczyciela wychowania fizycznego Marioli Tersy. Wszyscy zawodnicy walczyli zaciekle i honorowo, pokazując się z bardzo dobrej strony. Zaprezentowali nienaganne umiejętności siatkarskie. Widoczna była wola walki, ponieważ w kilku meczach graliśmy tie-breaka - seta decydującego.

Najlepiej z naszej szkoły poradziła sobie drużyna (1) w składzie: Mońka Martyna, Dochniak Izabela, Polejańczyk Ernest, Łojek Oskar, Kinast-Duda Jakub, Włodek Adam (rezerwa), Dorożała Karolina (rezerwa), Jarmużek Maciek (rezerwa), zajmując II miejsce.

Drużyna (2) zajęła IV miejsce w składzie: Masłowska Milena, Frygies Natalia, Panońko Przemysław, Dudka Kacper, Lachowicz Patryk, Sowa Michał (rezerwa).

Ponadto Martyna Mońka otrzymała wyróżnienie dla Najskuteczniejszej Zawodniczki turnieju. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się następująco:

• I miejsce: Gimnazjum Publiczne w Budzowie,
  • II miejsce: Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie (1),
  • III miejsce: Gimnazjum Zespołu Szkół Samorządowych
    w Ciepłowodach,
  • IV miejsce: Gimnazjum Gminne w Dzierżoniowie (2),
  • V miejsce: Gimnazjum Zespołu Szkół Sióstr Salezjanek
    w Dzierżoniowie,
  • VI miejsce: Gimnazjum w Grodziszczu.

Mamy srebro, wyróżnienia i dyplomy - brawo! Bojowym siatkarkom i siatkarzom składam ogromne podziękowania za dobrą grę i serdecznie gratuluję!

Opr. mgr Mariola Tersa

Srebro i wyróżnienie dla Gimnazjum Gminnego!Srebro i wyróżnienie dla Gimnazjum Gminnego!Srebro i wyróżnienie dla Gimnazjum Gminnego!Srebro i wyróżnienie dla Gimnazjum Gminnego!Srebro i wyróżnienie dla Gimnazjum Gminnego!Srebro i wyróżnienie dla Gimnazjum Gminnego!Srebro i wyróżnienie dla Gimnazjum Gminnego!Srebro i wyróżnienie dla Gimnazjum Gminnego!