2015-01-27

Ferie w Ostroszowicach

Ferie zimowe w bibliotece biegną niezwykle szybko. W środę 21 stycznia wybraliśmy się na wycieczkę do Dzierżoniowa. Na ul. Wrocławskiej przywitał nas uliczny grajek, który na skrzypcach przygrywał sentymentalne utwory.

W Rynku przy pomniku św. Nepomucena tradycyjnie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie. Najwięcej atrakcji czekało na nas jednak w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. W pracowni ceramicznej czekała na nas Agnieszka Trojak, która opowiedziała nam o tym, co można zrobić z gliną ceramiczną. Z entuzjazmem przystąpiliśmy do pracy. Wykonaliśmy piękne dzieła sztuki, które muszą teraz wyschnąć, a potem zostaną poddane termicznej obróbce. Za tydzień dokończymy swoje wytwory. Wielką gratką dla nas, koneserów piękna, okazała się również galeria prac plastycznych, gdzie podziwialiśmy prace prawdziwych artystów.

Po zajęciach w DOK-u odwiedziliśmy Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Dzierżoniowie, gdzie przywitała nas Dyrektor Jadwiga Horanin. Z kolei Anna Plewak opowiadała o książkach tak ciekawie, że aż żal było nam wracać do Ostroszowic.

Pragniemy również serdecznie podziękować Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów Justynie Kaczorowskiej za wsparcie finansowe podczas ferii zimowych.

Ferie w OstroszowicachFerie w OstroszowicachFerie w OstroszowicachFerie w OstroszowicachFerie w OstroszowicachFerie w OstroszowicachFerie w OstroszowicachFerie w Ostroszowicach