Mikołajkowe zmagania uczniów z gminy Dzierżoniów

2014-12-18

Mikołajkowe zmagania uczniów z gminy Dzierżoniów

5 grudnia uczniowie z gminnych placówek oświatowych wzięli udział w kolejnych sportowych zmaganiach - Międzypowiatowym Turnieju Unihokeja oraz Mistrzostwach Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Ostroszowicach w kręglach.

VIII Mikołajkowy Międzypowiatowy Turniej Unihokeja zorganizowano w Zespole Szkół Publicznych w Grodziszczu. Powiat dzierżoniowski - Gminę Dzierżoniów reprezentowały 3 drużyny:

• "ZABAWNE MIKOŁAJE" Zespół Szkolno-Przedszkolny w Piławie
    Dolnej,
  • "WESOŁE MIKOŁAJE" Zespół Szkolno-Przedszkolny
    w Ostroszowicach,
  • "ŚMIESZNE MIKOŁAJE" Zespół Szkolno-Przedszkolny
    w Ostroszowicach.

Powiat ząbkowicki - Gminę Stoszowice reprezentowały z kolei 2 drużyny:

• "RENIFERY MIKOŁAJA" Zespół Szkół Publicznych w Grodziszczu,
  • "DZWONECZKI GRODZISZCZE" Zespół Szkół Publicznych
    w Grodziszczu.

Celem organizacji zawodów była integracja uczniów sąsiadujących powiatów/gmin, popularyzacja unihokeja oraz propagowanie zasady "fair play". Turniej rozgrywany był systemem "każdy z każdym". Za wygrany mecz drużyna otrzymywała 2 punkty, za remis 1 punkt, za przegrane spotkanie 0 punktów. W sumie odbyło się 10 meczy 2 x 5 minut. Poziom umiejętności drużyn był wyrównany, nie brakowało emocji, a rywalizacja była zacięta do ostatnich sekund.

Po sportowych zmaganiach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1. miejsce "ŚMIESZNE MIKOŁAJE" (7 pkt.)
  2. miejsce "RENIFERY MIKOŁAJA" (6 pkt.)
  3. miejsce "DZWONECZKI GRODZISZCZE" (4 pkt.)
  4. miejsce "WESOŁE MIKOŁAJE" (2 pkt.)
  5. miejsce "ZABAWNE MIKOŁAJE" (1 pkt.)

I drużyna z Ostroszowic "Śmieszne Mikołaje" wystąpiła w składzie: Niemczyk Aleksandra, Rakieć Klaudia, Stasieńko Tomasz, Sobczyk Kacper, Bąba Jakub, Kuzdrowski Mateusz.

II drużyna z Ostroszowic "Wesołe Mikołaje": Radziewicz Anna, Ciszowska Roksana, Skupska Natalia, Rosiak Jakub, Wojciechowski Krystian, Hamela Kewin, Jaros Adrian, Klepacki Szymon, Rut Sebastian.

Drużyna z Piławy Dolej "Zabawne Mikołaje": Żygadło Zuzanna, Break Oliwia, Umińska Maja, Wasylik Aleks, Porębski Norbert, Drzewiecki Kewin, Nowak Mateusz, Miszczyk Kacper, Kasztelan Kamil.

Najskuteczniejsza zawodniczką została Klaudia Kanior (4 bramki), najskuteczniejszym zawodnikiem - Tomasz Stasieńko z Ostroszowic (12 bramek).

Kolejne zawody, w których wzięli udział uczniowie z gminy Dzierżoniów odbyły się 5 grudnia w Dzierżoniowskim "Hi Life". Organizatorem I Mikołajkowych Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach w kręglach był Św. Mikołaj, któremu pomocy udzielili rodzice uczniów i nauczyciele.

Do rywalizacji stanęło 31 uczniów z klasy IV, V i VI. Pierwsze miejsce z wynikiem 94 pkt. zajął Jakub Bąba z klasy VI. Drugie miejsce z wynikiem 74 pkt. zajął natomiast Kacper Piasek z klasy VI. Na trzecim miejscu z wynikiem 74 pkt. uplasował się z kolei Kewin Hamela z klasy V. O drugim miejscu zgodnie z regulaminem mistrzostw zadecydowała liczba uzyskanych "strików".

Podczas zawodów prowadzone było jednocześnie współzawodnictwo międzyklasowe, w którym najlepsza okazała się klasa VI ze średnią pkt. 60.07, drugie miejsce zajęła klasa V z wynikiem 39,09, trzecie klasa IV z wynikiem 32,09.

Puchary i dyplomy dla zwycięzców ufundował nauczyciel wychowana fizycznego Krzysztof Twardak. Ponadto Św. Mikołaj obdarował uczestników zawodów dodatkową energią w postaci przepysznej pizzy.