BROEN bez tajemnic dla "Przedsiębiorczej klasy"

2014-12-10

BROEN bez tajemnic dla "Przedsiębiorczej klasy"

Kolejną firmą, którą uczniowie VI-klasy Szkoły Podstawowej w Tuszynie zwiedzili, realizując projekt "Przedsiębiorcza klasa", był BROEN SA. Dzięki zaproszeniu prezesa, pana Ryszarda Krzyśków, młodzi przedsiębiorcy z Tuszyna wraz z opiekunem Jarosławem Pawlaczkiem mogli poznać duży zakład produkujący zawory kulowe.

Wycieczkę powitał i fachowo oprowadził przedstawiciel firmy, Rafał Skrzypek. Tym razem, po zwiedzeniu Drukarni "Edytor" w Dzierżoniowie, firmy meblarskiej "Kuchnie z drewna" w Uciechowie, firmy DRG Agro Group w Tuszynie i zakładu fotograficznego FOTOLAB w Dzierżoniowie uczniowie zobaczyli duże przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją zaworów kulowych i sprzedające je w dużej mierze za granicę. Pan Rafał Skrzypek bardzo fachowo przekazywał wiedzę i doświadczenie swoim gościom. Pokazywał i omawiał zasady działania różnych urządzeń, pras hydraulicznych, spawarek. Pracownicy obsługujący poszczególne maszyny demonstrowali ich działanie. W trakcie zwiedzania poznaliśmy cały proces produkcji firmy, od przywiezienia stali z huty, poprzez jej obróbkę, aż do wykonania gotowych zaworów i załadunku na "tiry".

Na koniec wycieczki uczniowie mieli chwilę, aby popytać o interesujące ich zagadnienia. Dziękujemy za miłe przyjęcie.

opracował Jarosław Pawlaczek

BROEN bez tajemnic dla Przedsiębiorczej klasyBROEN bez tajemnic dla Przedsiębiorczej klasy