I uroczysta sesja Rady Gminy Dzierżoniów VII kadencji

2014-12-02

I uroczysta sesja Rady Gminy Dzierżoniów VII kadencji

Ślubowanie wójta i radnych, wybór Przewodniczącego Rady Gminy oraz sprawozdanie o stanie gminy - to najważniejsze punkty obrad pierwszej sesji Rady Gminy Dzierżoniów VII kadencji. Uroczyste posiedzenie Rady odbyło się w poniedziałek 1 grudnia w Sali Narad Urzędu Gminy Dzierżoniów.

Sesja poprzedzona została mszą św. odprawioną w intencji samorządu oraz wspólnoty mieszkańców naszej gminy w kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Dobrocinie.

Pierwsze obrady otworzyła Radna Seniorka Ewa Żuchowska-Toboła. Po wprowadzeniu sztandaru Rady Gminy Dzierżoniów, odśpiewaniu hymnu państwowego i przywitaniu przybyłych na sesję radnych oraz zaproszonych gości Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej Ewa Janusz przedstawiła informację o wynikach wyborów samorządowych.

Kolejnym punktem obrad było złożenie ślubowania przez nowo wybranych radnych oraz wybór Przewodniczącego Rady Gminy i jego zastępcy. W wyniku głosowania obowiązki Przewodniczącego Rady Gminy Dzierżoniów VII kadencji powierzono Grzegorzowi Powązce. Funkcję Zastępcy Przewodniczącego pełniła będzie Grażyna Ziernik.

Tuż po ukonstytuowaniu się Rady Gminy oraz gratulacjach dla nowego Przewodniczącego i jego zastępczyni ślubowanie złożył Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Tradycyjnie jednym z ostatnich punktów obrad pierwszej uroczystej sesji Rady Gminy było przedstawienie przez wójta sprawozdania o stanie gminy Dzierżoniów.