FOTOLAB zaprasza "Przedsiębiorczą klasę" z Tuszyna

2014-11-24

FOTOLAB zaprasza "Przedsiębiorczą klasę" z Tuszyna

Kontynuując realizację projektu pod nazwą "Przedsiębiorcza klasa" uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odwiedzili, na zaproszenie panów Tadeusza i Romana Mizerskich, firmę FOTOLAB w Dzierżoniowie.

Po zwiedzeniu Drukarni "Edytor", "Kuchni z drewna" w Uciechowie i przedsiębiorstwa DRG Agro Group w Tuszynie, tym razem uczniowie klasy VI wraz z opiekunem Jarosławem Pawlaczkiem poznała zakład z branży fotograficznej.

FOTOLAB to firma rodzinna, która została założona na początku lat 50-tych. 65 lat tradycji i doświadczenia powoduje, że jest powszechnie znana i szanowana na naszym terenie. Przez lata działalności firma przeszła szereg przemian od fotografii czarnobiałej do cyfrowej. Największe zmiany nastąpiły w latach 2002 - 2005 przy przejściu na fotografię cyfrową (naświetlanie zdjęć laserem). Obecny profil działalności to fotografia amatorska, fotografia studyjna (zdjęcia do dokumentów), fotogadżety, fotoksiążki, fotografia wielkoformatowa.

Młodzi kandydaci na przedsiębiorców zostali serdecznie przyjęci przez wieloletniego pracownika zakładu, pana Piotra Rybickiego. Pan Piotr przedstawił uczniom historię firmy oraz profil i zasady jej działalności. Opowiedział również dzieje i rozwój fotografii od początków XIX wieku, aż do obecnych czasów. Następnie przeszliśmy do atelier. Tutaj pan Piotr sfotografował dobranych w grupy uczniów, a potem zaprosił ich do obejrzenia procesu wywoływania wykonanych zdjęć. Zainteresowani tematem zadawali wiele pytań, na które cierpliwie odpowiadał przedstawiciel firmy.

Na koniec wycieczki uczniowie otrzymali zdjęcia, do których pozowali w atelier. Wszyscy zadowoleni wrócili do szkoły. Dziękujemy panom Romanowi i Tadeuszowi Mizerskim za miłe przyjęcie.

opracował Jarosław Pawlaczek

FOTOLAB zaprasza  Przedsiębiorczą klasę z Tuszyna FOTOLAB zaprasza  Przedsiębiorczą klasę z Tuszyna FOTOLAB zaprasza  Przedsiębiorczą klasę z Tuszyna FOTOLAB zaprasza  Przedsiębiorczą klasę z Tuszyna