"Kuchnie z drewna" gościły "Przedsiębiorczą klasę" z Tuszyna

2014-11-10

"Kuchnie z drewna" gościły "Przedsiębiorczą klasę" z Tuszyna

Kontynuując realizację projektu pod nazwą "Przedsiębiorcza klasa" uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odwiedzili "Kuchnie z drewna" w Uciechowie. Uczniowie klas VI wraz z opiekunem Jarosławem Pawlaczkiem została serdecznie przyjęta przez właściciela firmy, pana Jerzego Hula.

Młodzi kandydaci na przedsiębiorców, po Drukarni "Edytor", poznali tym razem zasady funkcjonowania zakładu, którego produktem końcowym są wyroby z drewna. Pan Jerzy Hul przedstawił uczniom cały proces technologiczny tworzenia mebli z drewna, od wycinki drzew w lesie, poprzez transport, składowanie, obróbkę, suszenie drewna, wykonanie projektu pod zamówienia indywidualne do powstania gotowych mebli kuchennych.

Właściciel zakładu podkreślił, że jego firma jest jedną z nielicznych na rynku, które produkują meble z drewna, ponieważ większość wykonuje meble z płyty. Robienie mebli z drewna jest dużo bardziej czasochłonne i pracochłonne, niemniej jest zapotrzebowanie rynku na produkty ekologiczne. Uczniowie w trakcie zwiedzania zadawali wiele pytań na temat funkcjonowania firmy, jej historii, rozwoju, produkcji, sprzedaży, obrotów, kosztów działalności, montażu gotowych produktów, reklamy, docierania do klienta. Pan Jerzy Hul cierpliwie odpowiadał na pytania uczniów.

Widać było, że kolejna wizyta w przedsiębiorstwie spowodowała, że wzrosła wiedza uczniów dotycząca zagadnień gospodarczych, a ich pytania były bardziej świadome, dojrzałe i konkretne.

Dla przypomnienia, w czerwcu tego roku Gmina Dzierżoniów została zaproszona przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, jako jedna z 15 gmin województwa dolnośląskiego, do realizacji projektu pod nazwą "Przedsiębiorcza klasa". Projekt jest skierowany do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i finansowany z budżetu województwa dolnośląskiego. Na realizację zadania Gmina Dzierżoniów otrzymała 20 000 zł.

opracował Jarosław Pawlaczek