"Czwartacy" z wizytą w Szkole Podstawowej w Tuszynie

2014-10-29

"Czwartacy" z wizytą w Szkole Podstawowej w Tuszynie

W czwartek 16 października 2014 r. gościliśmy w szkole przedstawicieli Grupy Rekonstrukcji Historycznej 58. Pułku Piechoty "Czwartacy" z Dzierżoniowa.

Podczas żywej lekcji historii dowiedzieliśmy się, czym zajmują się nasi goście. Opowiedzieli nam między innymi o odtwarzaniu wydarzeń historycznych, np. Bitwy nad Mławą, a fragment zarejestrowanej rekonstrukcji zobaczyliśmy na filmie. Obejrzeliśmy też mundury oraz wyposażenie i broń polskich żołnierzy z czasów II wojny światowej.

Było to wartościowe i niezwykle ciekawe spotkanie z ludźmi, którzy mają pasję i poświęcają jej większość wolnego czasu. Dzięki temu mogliśmy zapoznać się z cząstką polskiej historii.

Serdecznie dziękujemy.