Spotkanie opłatkowe w Piławie Dolnej

2007-02-02

Spotkanie opłatkowe w Piławie Dolnej

Pełna sala wiejska w Piławie Dolnej to efekt spotkania opłatkowego seniorów zorganizowanego 21 stycznia 2007 roku przez sołtysa oraz samorząd wsi.

Choć przy takiej frekwencji dzielenie się opłatkiem każdego z każdym wydaje się niemożliwe, to w Piławie powiedzenie, że praktyka czyni mistrza, nabrało realnego znaczenia. Doświadczenia na pewno nie brakowało też obsłudze. Trójka młodych ludzi w roli kelnerów i osiem pań z grupy parafialnej, znanych choćby z przygotowywanych przez nie śniadań dla uczestników rorat, uwijało się jak w ukropie, by sprawnie obsłużyć biesiadujących. – Spotkania mają kilkudziesięcioletnią tradycję, trudno mi nawet określić dokładnie, jak długą, bo kiedy przyjechałem do parafii pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, były już organizowane – przyznał jej proboszcz Edward Rostkowski. Jasełka w wykonaniu podopiecznych tamtejszej placówki oświatowej, kolędy przy akompaniamencie dwóch chórów (Zespół Kameralny, Cord) i tańce, do których przygrywali muzycy Poiany, wykrzesały iskry w oczach rześkich seniorów. - To dla ludzi bardzo cenna okazja, żeby pobyć ze sobą, a przecież niełatwo zebrać tyle osób - chwalił organizatorów ksiądz Rostkowski.