2014-10-13

"Słoneczna Przystań" już otwarta

W piątek 10 października w Jędrzejowicach odbyło się uroczyste otwarcie innowacyjnego skweru dla rowerzystów "Słoneczna Przystań". Inicjatywa powstała dzięki zaangażowaniu i współpracy mieszkańców oraz studentów z Klubu Innowatora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

W uroczystości udział wzięli: Senator RP Stanisław Jurcewicz, Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Dorota Gromadzka, dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich UMWD Paweł Czyszczoń, Wicestarosta Dzierżoniowski Dariusz Kucharski, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, jego zastępca Jolanta Zarzeka, radni gminy Dzierżoniów, asystent prorektora ds. rozwoju i informatyzacji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Maciej Zarański, studenci z uniwersyteckiego Klubu Innowatora, prezesi Klubu LKS ATOM Dzierżoniów Jarosław Pawlaczek i Mariusz Mazur oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie.

Powstanie skweru było wyjątkowym przedsięwzięciem. W jego budowę włączyli się bowiem nie tylko mieszkańcy Jędrzejowic, ale także studenci z działającego przy Uniwersytecie Przyrodniczym Klubu Innowatora. Tę wyjątkową inicjatywę wsparli również dyrektor Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie mjr Ireneusz Placety oraz sponsorzy: państwo Dorota i Adam Wojciechowscy, Stanisław Miazga i Mirosław Klepuszewski.

"Słoneczna Przystań" będzie przede wszystkim miejscem odpoczynku i przystanią dla rowerzystów. Jej twórcy wyrazili jednak nadzieję, że stanie się ona również unikalną przestrzenią spotkań społeczności lokalnej.