Marek Chmielewski Wójtem Roku! Gmina Dzierżoniów Laureatem Plebiscytu Eur

2014-09-22

W piątek 19 września w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław odbyła się finałowa gala podsumowująca dolnośląską edycję Plebiscytu Euro-Gmina, Euro-Powiat, Euro-Partner. Plebiscyt odbył się pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, Wojewody Dolnośląskiego Tomasza Smolarza oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Tytuł Wójta Roku przyznano Markowi Chmielewskiemu, Wójtowi Gminy Dzierżoniów.

Celem Plebiscytu Euro-Gmina jest promocja najlepszych jednostek samorządowych. W konkursie przyznawane są również tytuły liderów w dziedzinach: gospodarki i przedsiębiorczości, rolnictwa, ekologii, służby zdrowia i opieki społecznej, bezpieczeństwa, edukacji, kultury, sportu i turystyki.

8 września w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim miały miejsce obrady Kapituły Plebiscytu. Decyzją komisji konkursowej Gmina Dzierżoniów, jako jedna z najlepszych gmin Dolnego Śląska, otrzymała tytuł Laureata Plebiscytu "Euro-Gmina". Szczególnie doceniono zasługi wójta Marka Chmielewskiego, któremu przyznano tytuł "Wójta Roku". To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest za całokształt działań na rzecz rozwoju gminy.

Nagrody zostały wręczone podczas uroczystej gali w Sali Koncertowej Polskiego Radia Wrocław. Statuetki wręczały Elżbieta Mańkowska - Wicewojewoda Dolnośląska oraz, w imieniu Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Lilla Jaroń - sekretarz województwa. Podczas uroczystości wójtowi towarzyszyła małżonka Dorota Chmielewska, Jolanta Zarzeka - zastępca wójta oraz Justyna Kaczorowska - dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów.

To kolejne prestiżowe wyróżnienie dla gminy Dzierżoniów i wójta Marka Chmielewskiego.

- Odbieram tę nagrodę w imieniu zespołu pracowników oraz wspaniałych mieszkańców gminy Dzierżoniów - powiedział wójt dziękując za nagrody.

Marek Chmielewski Wójtem Roku! Gmina Dzierżoniów Laureatem Plebiscytu Euro-Gmina!Marek Chmielewski Wójtem Roku! Gmina Dzierżoniów Laureatem Plebiscytu Euro-Gmina!Marek Chmielewski Wójtem Roku! Gmina Dzierżoniów Laureatem Plebiscytu Euro-Gmina!Marek Chmielewski Wójtem Roku! Gmina Dzierżoniów Laureatem Plebiscytu Euro-Gmina!Marek Chmielewski Wójtem Roku! Gmina Dzierżoniów Laureatem Plebiscytu Euro-Gmina!Marek Chmielewski Wójtem Roku! Gmina Dzierżoniów Laureatem Plebiscytu Euro-Gmina!Marek Chmielewski Wójtem Roku! Gmina Dzierżoniów Laureatem Plebiscytu Euro-Gmina!Marek Chmielewski Wójtem Roku! Gmina Dzierżoniów Laureatem Plebiscytu Euro-Gmina!Marek Chmielewski Wójtem Roku! Gmina Dzierżoniów Laureatem Plebiscytu Euro-Gmina!