2014-09-22

"Bezpieczeństwo dzieci na drodze - bezcenne!"

W dniu 19 września 2014r. przedszkolaki, a następnie uczniowie kl. I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku uczestniczyli w spotkaniu z policjantem. Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie aspirant Michał Chałupka w ciekawy i przystępny sposób poprowadził spotkanie dotyczące bezpiecznego poruszania się pieszych po drogach.

Oprócz podstawowych przepisów uczniowie poznali zasady poruszania się w pierwszej kolumnie oraz po poboczu pozbawionym chodnika - co jest częstym zagrożeniem występującym na wsi. Utrwalono również zasady poruszania się pieszych po zmroku - zawsze z elementami odblaskowymi! W trakcie dyskusji okazało się, że uczniowie kl. II i III dobrze orientują się w przepisach ruchu drogowego dotyczących pieszych.

Na październik br. w klasach IV-VI zaplanowano kolejną wizytę policjanta dotyczącą agresji rówieśniczej oraz konsekwencji prawnych wykroczeń osób poniżej 13 roku życia. Dyrektor ZSP w Mościsku serdecznie dziękuje Komendantowi Powiatowemu Policji w Dzierżoniowie za owocną współpracę z placówką.

Bezpieczeństwo dzieci na drodze - bezcenne!Bezpieczeństwo dzieci na drodze - bezcenne!Bezpieczeństwo dzieci na drodze - bezcenne!Bezpieczeństwo dzieci na drodze - bezcenne!