2014-09-18

Dożynki wiejskie w Owieśnie

W miniony weekend kolejne sołectwo naszej gminy zorganizowało własne obchody rolniczego święta plonów. Radosne zabawy dożynkowe odbyły się tym razem w Owieśnie.

Rolniczej biesiady nie zepsuła mieszkańcom nawet kapryśna niedzielna pogoda. Po uroczystej mszy świętej w Kościele pw. Św. Trójcy w Owieśnie część obchodów przeniesiono do Sali Wiejskiej. To tam wystąpili lokalni artyści: Katarzynki z Ostroszowic oraz zespół Ex-ces. "Dzika Banda z Owiesna" zaprezentowała z kolei wyjątkowy taniec kowbojski. Widzów niezwykle rozbawił także satyryczny skecz "Krystyna z Gazowni". Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych uczestnikach dożynek. Atrakcją był dmuchany zamek oraz malowanie twarzy i liczne konkursy.

Na uroczystościach w Owieśnie gościła Jolanta Zarzeka, zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów.