Sukces sołectw z Gminy Dzierżoniów !

2014-09-11

Sukces sołectw z Gminy Dzierżoniów !

W środę 10 września w Starostwie Powiatowym w Dzierżoniowie rozstrzygnięto Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy Powiatu Dzierżoniowskiego. Ogromny sukces odniosły sołectwa z Gminy Dzierżoniów, które zajęły wszystkie miejsca na podium.

Najpiękniejszy okazał się wieniec przygotowany przez Sołectwo Piława Dolna.

Konkurs adresowany był do mieszkańców sołectw z gmin z terenu powiatu dzierżoniowskiego. W rywalizacji wzięły udział tradycyjne, wykonane z naturalnych materiałów wieńce dożynkowe w kształcie korony. Do konkursu zgłoszono 14 wieńców.

Jury w składzie: Alicja Hromada - przewodnicząca, Piotr Bednarek oraz Adrianna Rzeszótko zdecydowało o przyznaniu nagrody głównej Sołectwu Piława Dolna. Drugie miejsce zajął wieniec Sołectwa Uciechów, natomiast na ostatnim miejscu podium stanęły ex aequo sołectwa: Myśliszów, Tuszyn oraz Oleszna (Gmina Łagiewniki). Wyróżniono także wieńce z Przerzeczyna Zdroju (Gmina Niemcza) i Sienic (Gmina Łagiewniki).

Sołectwo Piława Dolna będzie tym samym reprezentowało powiat dzierżoniowski na Dożynkach Wojewódzkich organizowanych 14 września w Strzegomiu w powiecie świdnickim. Laureaci konkursu otrzymali również nagrody pieniężne. I miejsce - 500 zł, II miejsce - 300 zł, III miejsce - 200 zł.

Serdecznie gratulujemy!

Piława DolnaUciechówTuszynMyśliszów