2014-08-04

"Orzeł" zwycięża w nocy

Już po raz siódmy Centrum Kulturalno-Sportowe w Uciechowie zamieniło się w arenę piłkarskich zmagań i emocji. O puchar i nagrodę ufundowaną przez wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego w sobotę, 2 sierpnia, walczyło siedem zespołów.

Rozgrywki przeprowadzono w systemie grupowym. Do walki stanęły drużyny: LKS Błękitni Owiesno, LKS Dąb Mościsko, LKS Dobrocin, LKS Koliber Uciechów, LKS Orzeł Piława Dolna, LKS Roztocznik i LKS Błękitni Książnica. W finale turnieju zmierzyły się drużyny z Piławy Dolnej i Roztocznika. Po zaciętej walce zwyciężyli zawodnicy piławskiego Orła, którzy oprócz pucharu i pamiątkowego dyplomu otrzymali nagrodę główną ufundowaną przez wójta Marka Chmielewskiego.

Atrakcją turnieju był również mecz, który rozegrali samorządowcy i działacze sportowi. Samorządowców reprezentowali między innymi: Senator RP Stanisław Jurcewicz, wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Powązka, a także dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Zbigniew Basisty. Po wyrównanej walce konieczna była seria rzutów karnych, w której skuteczniejszy okazał się zespół samorządowców.

Swoją obecnością turniej zaszczyciła również radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Dorota Gromadzka.

Za wszelką pomoc w organizacji wydarzenia serdecznie dziękujemy społeczności lokalnej, a także sołtys Uciechowa Elżbiecie Filipek.