V Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie"

2014-07-18

V Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie"

05.07.14. odbył się w Uciechowie V Jubileuszowy Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie". Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie "Uciechów-Moja Wieś" wspomagane przez sołtysa i radę sołecką oraz zespół "Uciecho-Wianki".

W Festiwalu uczestniczyli znakomici goście. Z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego przybył na Festiwal Dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich Paweł Czyszczoń oraz Dyrektor Departamentu Prawno-Administracyjnego Janusz Misiewicz. Dyrektor Paweł Czyszczoń przekazał Prezesowi Stowarzyszenia Tomaszowi Włodkowi list gratulacyjny od Włodzimierza Chlebosza - Członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego. Obecny był także Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu Ryszard Czerwiński, a także Grażyna Wójcik, reprezentująca Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

Całe spotkanie festiwalowe zostało podzielone na bloki programowe. Pierwszy blok "Uciecha dla pociech" wypełniony był zabawami i żarcikami Clauna Rufi-Rafi. Następny blok "Dowcip reanimacja" wypełniły występy stowarzyszeń z terenu gminy. Swoje zabawne programy zaprezentowały: Owiesno i Mościsko, a z Uciechowa młodzieżowa grupa taneczna "Spontan Crew" w tańcu breakdance i oczywiście zespół muzyczny "Uciecho-Wianki".

"Zabawne Inspiracje" - pod tą nazwą krył się konkurs na ciekawe, zabawne przebranie. Po czerwonym dywanie maszerowały: Alicja z Krainy Czarów, Czerwony Kapturek, Pani Walewska, Kennedy Onassis z Ochroniarzem i Bankierem, Kleopatra, Koziołek Matołek, Słowianki, "Wiejska baba", Syrenka, Sołtys Smerf ze Smerfami i wiele innych ciekawych postaci ze świata bajek lub historycznych. Za najciekawsze Jury przyznało:

• III nagrodę dla Sołtysa Smerfa i jego Ferajny z Uciechowa
  • II nagrodę dla Kennedy Onassis z obstawą z Dobrocina
  • I nagrodę dla Słowianek z Uciechowa, które otrzymały także nagrodę publiczności.

Dużym zainteresowaniem cieszył się występ gwiazdy wieczoru, którą w tym roku był wiejski kabaret EWG z Doruchowa.

Zarząd Stowarzyszenia "Uciechów-Moja Wieś", sołtys i rada sołecka Uciechowa z całego serca dziękują tym wszystkim, którzy przygotowali V Festiwal Humoru "Uciecha w Uciechowie" i sprawili by impreza przebiegła sprawnie i w radosnym nastroju. Partnerem projektu była Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów. Projekt był dofinansowany z dotacji Gminy Dzierżoniów i Powiatu Dzierżoniowskiego.