Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska 2014"

2014-07-17

Konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska 2014"

Samorząd Województwa Dolnośląskiego od 2009 roku organizuje konkurs "Piękna Wieś Dolnośląska". Jest to jedno z działań w ramach regionalnego programu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi". Gmina Dzierżoniów co roku bierze udział w tym konkursie, a mieszkańcy i ich przedsięwzięcia byli już wielokrotnie nagradzani.

W tym roku do konkursu zgłoszono:

1. W kategorii "Najpiękniejsza zagroda" - Gospodarstwo Agroturystyczne "Marianówek" Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich z Dobrocina
  2. W kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi":
    • "Staw pod złotą rybką - duma Mościska" - projekt zrealizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko"
    • "Marcowa Kobieteria - wspólna praca, wspólna zabawa" - projekt zrealizowany przez sołectwo Owiesno we współpracy z sołectwem Myśliszów.

8 lipca 2014r. Komisja Konkursowa przebywała na terenie gminy Dzierżoniów w celu oceny zgłoszonych przedsięwzięć i gospodarstwa agroturystycznego. Mieszkańcy Mościska i Owiesna bardzo starannie przygotowali się do wizyty komisji, aby jak najrzetelniej zaprezentować wartość projektów, ale także przedstawić specyfikę wsi i gościnność jej mieszkańców.

Właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego "Marianówek" wspierani przez mieszkańców Dobrocina oprowadzili po swojej zagrodzie, gdzie znajduje się m.in. ścieżka edukacyjna dotycząca życia i hodowli koni, a także ekspozycja starych maszyn rolniczych. Pani Sylwia Ostrowska poczęstowała gości specyfikiem gospodarstwa, którym jest pieczona jagnięcina.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które uczestniczyły w przygotowaniu i prezentacji zgłoszonych projektów. Teraz z niecierpliwością oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu.

MościskoMościskoMościskoMościskoOwiesnoOwiesnoOwiesnoOwiesnoMarianówekMarianówekMarianówekMarianówek