2014-07-11

Fun? Fun! AIESEC w Mościsku

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów oraz Stowarzyszenie "Przystań Mościsko" zorganizowało pięciodniowe warsztaty w języku angielskim, które prowadzone były przez studentów z Hong Kongu, Kazachstanu i Brazylii. Wolontariusze należą do jednej z największych organizacji studenckich - AIESEC, obecnej w ponad 124 krajach.

Zajęcia wpisały się w trwające w Mościsku od 30 czerwca do 11 lipca półkolonie. Była to wyjątkowa okazja, aby bez wysiłku poprawić swoje umiejętności językowe i nawiązać międzynarodowe przyjaźnie. Ponad 30. dzieci nie zmarnowało okazji aby nauczyć się nowych słów w języku angielskim oraz poznać inne kultury. Bez nudnych podręczników i żmudnego wkuwania słówek lecz w ruchu, podczas zabawy i śmiechu. Nasi nowi znajomi z radością dzielili się ciekawymi informacjami na temat swoich krajów. My również postaraliśmy się aby czas spędzony z nami był dla nich przyjemny. Wspólnie nauczyliśmy się robić przetwory z dostępnych obecnie owoców. Kolorowe słoiki z truskawkami, brzoskwiniami i morelami cieszyły oko a zimą ucieszą podniebienia. W cieniu drzew nad jeziorem powstała ścieżka zdrowia wypełniona szyszkami, gałązkami, piaskiem i kamykami. Gołe stopy masowane w tak niekonwencjonalny sposób pobudziły szare komórki do współpracy i wchłonięcia dodatkowej porcji nowych słów w języku angielskim. Wiele radości sprawiła również praca nad kolorowymi obrazami, które powstały na parkingowych płytach przed biblioteką. Pierwszy deszcz zmył niestety kredowe dzieła sztuki. Pozostały nam fotografie. Dużo trudniej było napisać pędzelkiem swoje imię w języku chińskim.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli poznać nowe osoby, które przywiozą ze sobą zapał, ciekawe opowieści o swoich rodzinnych stronach a zabiorą ciepłe obrazy z naszych okolic.

D.W.

Fun? Fun! AIESEC w MościskuFun? Fun! AIESEC w MościskuFun? Fun! AIESEC w MościskuFun? Fun! AIESEC w Mościsku