2014-04-29

Ćwiczenia przeciwpowodziowe - Szandor 2014

Z inicjatywy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego i Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie - Marka Hajduka zorganizowano w dniu 26 kwietnia 2014r. ćwiczenia praktyczne w zakresie zabezpieczenia przeciwpowodziowego.

Ćwiczenia odbyły się na trzech mostach łączących ul. Wierzbową z ul. Szkolną na rzece Piława w miejscowości Mościsko i polegały na wbudowaniu zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Oprócz jednostek z Państwowej Straży Pożarnej wzięli w nich udział ochotnicy z jednostek w Mościsku, Tuszynie i Roztoczniku. Akcją dowodził asp. Sztabowy Sławomir Dudziński z Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie. Na miejscu ćwiczeń obecni byli Wójt Gminy Dzierżoniów - Marek Chmielewski, pracownik Urzędu Gminy odpowiedzialny za sprawy z zarządzania kryzysowego, sołtys wsi Mościsko oraz mieszkańcy wsi.

Przedsięwzięcie to miało na celu sprawdzenie w praktyce procedur zawartych w gminnym planie zarządzania kryzysowego, oraz sprawdzenie możliwości operacyjno - technicznych sił i środków jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, jak również doskonalenie umiejętności współpracy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego z Państwową Strażą Pożarną w Dzierżoniowie oraz z jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych podczas organizowania i prowadzenia akcji ratowniczych.

Dzięki takim ćwiczeniom poprawia się sprawność prowadzenia akcji przeciwpowodziowych, co oczywiście ma wpływ na bezpośrednie bezpieczeństwo naszych mieszkańców.

Organizatorzy tego przedsięwzięcia składają serdeczne podziękowania wszystkim strażakom za czynny udział i zaangażowanie.