2014-04-17

"Jak ryby w wodzie - epizod piąty"

W piątek 11 kwietnia 2014 r. na pływalni "AQUARIUS" w Bielawie odbyły się jubileuszowe V Otwarte Zawody Pływackie Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów.

Celem organizacji zawodów było doskonalenie umiejętności pływackich, promowanie zasad bezpiecznego pływania oraz popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży. W zawodach udział wzięli uczniowie szkół prowadzonych przez gminę Dzierżoniów, Stoszowice oraz Piławy Górnej. W sumie w zawodach wzięło udział 117 uczniów. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku Dorota Furtak oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bielawie Ewa Zalewska. Rywalizowano w 10 konkurencjach w zależności od umiejętności i wieku zawodników.

Na zakończenie zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców konkurencji indywidualnych oraz sztafety. Pamiątkowe medale i dyplomów za miejsca I-III wręczyła dyrektor Dorota Furtak oraz koordynator i sędzia główny zawodów Grzegorz Różycki. Natomiast puchar ufundowany przez Wójta Gminy Dzierżoniów za I miejsce w punktacji drużynowej otrzymała Szkoła Podstawowa w Mościsku.

Organizatorem imprezy był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku, Gmina Dzierżoniów oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bielawie.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy dużych umiejętności i oczywiście zapraszamy za rok !!!