2014-03-25

Wyrazy jak kaktusy - trzecioklasistów zmagania z ortografią

21 marca 2014r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ostroszowicach odbyła się XVII edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego "Z ortografią za pan brat".

Celem konkursu było zainteresowanie uczniów ortografią, porównanie umiejętności ortograficznych uczniów, mobilizacja do zgłębiania wiedzy i umiejętności w zakresie polskiej ortografii. W konkursie wzięło udział 10 uczniów klas trzecich ze szkół podstawowych gminy Dzierżoniów. Uczestnicy konkursu pisali dyktando, wyjaśniali zasady pisowni wyrazów, które należało odczytać z zaszyfrowanego zdania oraz uzupełniali brakujące w wyrazach litery zgodnie z obowiązującymi zasadami pisowni.

Nad poprawnością przebiegu konkursu czuwały: dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach Urszula Zając oraz Elżbieta Juziuk-Janicka, która ten konkurs przygotowała i poprowadziła. Komisja konkursowa, spośród uczestników konkursu wyłoniła 5 laureatów:

• najlepsza w rywalizacji okazała się Aleksandra Ferenc z ZS-P w Ostroszowicach,
  • drugie miejsce przypadło Natalii Świerczyńskiej, także z ZS-P w Ostroszowicach,
  • na trzecim miejscu uplasowała się Zuzanna Zadrożna ze SP w Tuszynie.
Wyróżniono także Jakuba Fleszara ze SP w Tuszynie oraz Huberta Szady z ZS-P w Ostroszowicach,

Każdy uczestnik konkursu za wysiłek włożony w przygotowanie się do udziału w nim otrzymał pamiątkowy dyplom, a laureaci nagrody książkowe ufundowane przez wójta gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego. Nagrody zwycięzcom wręczyła zastępca wójta Jolanta Zarzeka. Opiekunowie dzieci za wkład pracy w przygotowanie podopiecznych do konkursu otrzymali podziękowania w formie dyplomów. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc będą reprezentowali gminę Dzierżoniów w finale Międzygminnym, który odbędzie się w 28 marca 2014 r. o godz. 10:00 również w Ostroszowicach. Na ten etap rywalizacji organizator serdecznie zaprasza laureatów gminnych konkursów ortograficznych z terenu powiatu dzierżoniowskiego

Organizator Konkursu składa serdeczne podziękowania wójtowi Markowi Chmielewskiemu za ufundowanie nagród oraz wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i realizacji konkursu.

Wyrazy jak kaktusy - trzecioklasistów zmagania z ortografią