2014-03-20

Kamienie na Szaniec

Hufiec Ziemi Dzierżoniowskiej ZHP wraz z partnerami ma zaszczyt zaprosić do udziału w publicznym czytaniu książki druha Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na Szaniec" na terenie bibliotek w Bielawie, Dzierżoniowie, Mościsku i Pieszycach w środę, 26 marca 2014 r., w 71 rocznicę "Akcji pod Arsenałem".

W spotkaniach z lekturą wezmą udział harcerze i znani samorządowcy m.in. wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, wicestarosta Dzierżoniowski Dariusz Kucharski, wiceburmistrz Bielawy Mariusz Pach, wiceburmistrz Pieszyc Paweł Brzozowski i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Dzierżoniowa Mirosław Piorun - członkowie i sympatycy Rady Przyjaciół Harcerstwa Ziemi Dzierżoniowskiej. Każde spotkanie jest otwarte i zaplanowane na ok. 1 godzinę. Naszą ideą jest popularyzacja czytelnictwa, zachęcenie do porównania fabuły filmu, który niedawno wszedł na ekrany kin z treścią lektury, uczczenie rocznicy Akcji pod Arsenałem.

Uczestnicy spotkań mogą także wziąć udział w krótkim konkursie ze znajomości lektury, w którym do wygrania będą: audiobook, książka lub bilet do kina na film "Kamienie na Szaniec".

Spotkania odbędą się w:

• Miejska Biblioteka Publiczna w Bielawie, Klub "Pozytywka" - Kanapka literacka ul. Piastowska 19c, godz. 17:00
  • Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Dzierżoniowie im. K.K. Baczyńskiego Rynek 2, godz. 16:30
  • Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów w Mościsku, ul. Kolejowa 12b, godz. 11:00
  • Miejska Biblioteka Publiczna Centrum Kultury w Pieszycach ul. Mickiewicza 10, godz. 16:00

Akcja została objęta honorowym patronatem Naczelnika ZHP i Przewodniczącej ZHR.

Kamienie na Szaniec