Konferencja European Rural Visions 2020

2014-03-06

Konferencja European Rural Visions 2020

Europejskie Stowarzyszenie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Odnowy Wsi ARGE organizuje we Wrocławiu w dniach 6-7 marca 2014r. międzynarodową konferencję EUROPEAN RURAL VISIONS 2020.

Konferencja jest głosem w dyskusji o kierunkach i mechanizmach rozwoju obszarów wiejskich, kształtujących obraz wsi w Europie oraz forum wymiany poglądów ekspertów i praktyków na temat przemian klimatycznych i demograficznych, gospodarowania przestrzenią i gospodarką wiejską.

Uczestnicy będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie jak zapewnić zrównoważony rozwój obszarów wiejskich w Europie w dobie powyższych wyzwań. W sesji - Przyszłość we współpracy i sieciowaniu - w panelu dyskusyjnym "Gminne i regionalne sieci: korzyści ze współpracy przy zachowaniu samodzielności" jednym z prelegentów będzie wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski pełniący funkcję członka Prezydium Polskiej Sieci Odnowy i Rozwoju Wsi i jednocześnie koordynator działań PSORW na Dolnym Śląsku.

Przybliży on uczestnikom konferencji założenia, cele i działania Polskiej Sieci Odnowy Wsi oraz historię, problemy i sukcesy odnowy wsi na terenie gminy Dzierżoniów.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele Austrii, Belgii, Luksemburga, Niemiec, Słowacji oraz Polski.

Warto przypomnieć, że gmina Dzierżoniów otrzymała nagrodę Europejskiego Stowarzyszenia Rozwoju i Odnowy Wsi ARGE za energię społeczną i realizację wielu różnorodnych, wzajemnie ze sobą powiązanych projektów w obszarze rozwoju i odnowy wsi.