2014-02-25

Spotkanie seniorów w Jodłowniku

W Jodłowniku odbyło się coroczne spotkanie seniorów. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji mieszkańców Jodłownika, następnie seniorzy udali się do Domku Myśliwskiego na drobny poczęstunek.

Na wstępie seniorów przywitała sołtys Bożena Kujawa przekazując życzenia zdrowia i pomyślności na dalsze lata życia. W dalszej części głos zabrał obecny na spotkaniu wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz ksiądz Michał Jaremko. Podkreślili oni nieopisany wkład w życie rodzinne i społeczne zgromadzonych oraz umiejętność przekazywania doświadczenia życiowego młodszemu pokoleniu. Przekazali przybyłym swoje wyrazy uznania oraz najserdeczniejsze życzenia.

Za szczególny wkład w życie kulturalne i społeczne oraz pomoc w działaniach sołtysa i Rady Sołeckiej wręczono pamiątkowe podziękowania, które otrzymali:

• Jadwiga Datoń
  • Adela Kaczmarska
  • Elżbieta Naskręt
  • Stanisława Wasylów
  • Maria Chronowska
  • Bolesława Budna
  • Zenobia Pieszczoch
  • Mieczysław Stasieńko
  • Adam Kokociński
  • Państwo Brzęk

Wyróżniono również najstarszych mieszkańców wsi Jodłownik Irenę Warwaryn oraz Władysława Kozar.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży. Zaprezentowano wiersze i piosenki, w których podkreślono wkład i zaangażowanie seniorów w codzienne życie. Podziękowano za wspaniałą postawę służącą za wzór dla następnych pokoleń.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zadały sobie wiele trudu w przygotowanie uroczystości, bez których starania tak wspaniała oprawa nie byłaby możliwa. Mamy nadzieję, iż podobne spotkania będą na stałe wpisywały się w kalendarz corocznych uroczystości.

Sołtys i Rada Sołecka Wsi Jodłownik

Spotkanie seniorów w JodłownikuSpotkanie seniorów w Jodłowniku