2014-01-27

Sportowe podsumowanie

24 stycznia 2014 r. w sali wiejskiej w Dobrocinie odbyło się spotkania Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego z działaczami klubów sportowych działających na terenie gminy Dzierżoniów.

W spotkaniu uczestniczyli: Stanisław Jurcewicz -Senator RP i jednocześnie Przewodniczący Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS, Marian Kowal -Członek Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego, Jolanta Zarzeka -Zastępca Wójta, Ryszard Brzeski -Sekretarz Gminy, Adam Wolniak -Kierownik Referatu Oświaty, Sportu i Turystyki, oraz Jacek Zamirski -Przewodniczący Rady Powiatowego Zrzeszenia LZS Dzierżoniów.

W trakcie spotkania Wójt Marek Chmielewski podziękował, przedstawicielom Powiatowego Zrzeszenia LZS oraz prezesom, zawodnikom, działaczom i sympatykom klubów za działalność sportową i społeczną w 2013 roku, która zaowocowała zdobyciem przez gminę Dzierżoniów ósmego miejsca w Dolnośląskich Igrzyskach LZS i Mieszkańców Wsi w klasyfikacji gmin województwa dolnośląskiego.

Następnie Stanisław Jurcewicz razem z Markiem Chmielewskim wręczyli medale honorowe Ludowych Zespołów Sportowych. Złotą Odznakę otrzymał Adam Break, Srebrną Sebastian Korbela, Brązowe Edmund Kucharek i Zbigniew Radziewicz.

W kolejnej części spotkania dyskutowano i omawiano sprawy związane z działalnością klubów sportowych, formach wsparcia oraz środkach finansowych przeznaczonych na działalność sportową w roku 2014.