2014-01-27

Hej, kolęda, kolęda...!

19 stycznia 2014 w sali kominkowej spotkali się Uciechowianie aby pośpiewać kolędy. Jako pierwsze wystąpiły dzieci z przedszkola. Liczna grupa maluszków przygotowana przez Joannę Wieruszewska zaprezentowała Jasełka przeplatane kolędami.

Po występie najmłodszych, zebrani śpiewali kolędy wspólnie ze scholą prowadzoną przez Roberta Wszół. Piękną kolędę zaśpiewała Haneczka Wszół. Na instrumentach akompaniował jej tato i starsza siostra Marta. Dużą i bardzo miłą niespodziankę sprawił nam gość Mariusz Romanowski - dawny mieszkaniec Uciechowa. Przez większość wieczoru wspierał grą na skrzypcach zespół Scholi, a jego żona zaśpiewała solo kolędę "Cicha noc". Śpiewający wieczór zamknęły "Uciecho-Wianki". Kolędy w ich wykonaniu miały bardzo ciekawą aranżację. Śpiewaliśmy z nimi w rytmie marsza i oberka, poloneza i walca.

Bardzo dziękujemy organizatorom, a mieszkańców zapraszamy za rok!!!

Hej, kolęda, kolęda!Hej, kolęda, kolęda!Hej, kolęda, kolęda!Hej, kolęda, kolęda!