2007-02-02

Jasełka w Gimnazjum Gminnym

W Gimnazjum Gminnym im. księdza Jana Melca w Dzierżoniowie 18 stycznia 2007 roku odbyły się uroczyste i wzruszające jasełka dla rodziców uczniów tej szkoły.

W blasku choinkowych świec, z nastrojowymi kolędami w tle, aktorzy z koła teatralnego zachęcali do chwili zadumy i refleksji nad tajemnicą Bożego Narodzenia. Spektakl, któremu przyświecało motto: „Bo to, co nas spotyka, przychodzi spoza nas”, to próba zderzenia problemów współczesnego świata i ludzi (egoizm, materializm, brak czasu) z ponadczasowymi, niematerialnymi i bezcennymi wartościami, takimi jak: przyjaźń, miłość, wiara. Nad przedstawieniem czuwali opiekunowie artystyczni: Iwona Gutkowska – Kołodziej, Małgorzata Klepuszewska, Daria Urzędowska. Spotkanie było okazją, aby obejrzeć Wystawę Kart Bożonarodzeniowych przygotowaną przez Izabelę Wójcik, Annę Piłat i Beatę Janicką. Na uroczystości gimnazjum gościło przedstawicieli przedstawicieli Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Sportu Gminy Dzierżoniów: Edytę Mulkę–Gonerę, Jolantę Pinderę i Marcina Kostusia oraz Kierownika Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Dzierżoniowie – Józefa Idziego.