2013-09-24

Zmiana sołtysa we wsi Nowizna

W dniu 18 września 2013r we wsi Nowizna odbyło się zebranie wiejskie podczas którego przyjęto rezygnację pana Wiesława Aksamita z pełnionej od 19 marca 2007r. funkcji sołtysa sołectwa Nowizna. W zaistniałej sytuacji zebranie wiejskie podjęło uchwałę o odwołaniu sołtysa wsi Nowizna z powodu złożonej w dniu 26.08.2013r. rezygnacji.

Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski złożył podziękowanie panu Wiesławowi Aksamitowi za dobrą, pełną zaangażowania i wieloletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej wsi Nowizna oraz przypomniał, że pełnienie funkcji sołtysa jest nie tylko zaszczytem ale również ogromnym obowiązkiem. Ponadto życzył ustępującemu panu sołtysowi zdrowia i pomyślności w życiu osobistym, satysfakcji w codziennej pracy oraz sukcesów w realizacji przyszłych zamierzeń i planów. Na nowego sołtysa wsi Nowizna wybrano panią Henrykę Latacz.

Dziękujemy ustępującemu panu sołtysowi, gratulujemy i życzymy powodzenia i sukcesów nowo wybranej pani sołtys wsi Nowizna