2013-09-09

Dożynki Diecezjalne

Na dożynki do Bystrzycy Kłodzkiej przybyli rolnicy reprezentujący wiele parafii z terenu całej diecezji świdnickiej. Bp Ignacy Dec przewodniczył 8 września 2013r. uroczystej mszy świętej z okazji diecezjalnych dożynek.

Kolorowe stroje ludowe oraz żmudnie wykonane wieńce dożynkowe podkreślały tradycyjny wymiar dziękowania Bogu za plony. W uroczystościach dożynkowych udział wzięła delegacja parafii p.w. św. Jadwigi w Ostroszowicach, a piękny wieniec przygotowany przez parafian pod kierunkiem pani Kazimiery Łękawskiej zajął III miejsce w diecezjalnym konkursie wieńców dożynkowych. W składzie delegacji na dożynki znaleźli się: ks. Michał Jaremko proboszcz parafii, Kazimiera Łękawska, Bogumiła Machaj, Bogumiła Kubera, Wanda i Krzysztof Krupiarz, Gabriela Jungmann, Agnieszka i Zbigniew Sługoccy oraz rodzina państwa Bzowych.

Dożynki DiecezjalneDożynki DiecezjalneDożynki DiecezjalneDożynki DiecezjalneDożynki DiecezjalneDożynki Diecezjalne