Marian Kowal uhonorowany za działalność w opozycji demokratycznej

2013-09-05

Marian Kowal uhonorowany za działalność w opozycji demokratycznej

31 sierpnia 2013r., w dniu Święta Wolności i Solidarności, w 33. rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, w czasie której Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wręczył odznaczenia państwowe działaczom opozycji demokratycznej za wybitne zasługi dla przemian demokratycznych w Polsce.

Wśród osób wyróżnionych znalazł się Pan Marian Kowal, który odznaczony został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Warto przypomnieć, że Pan Marian Kowal w okresie stanu wojennego był represjonowany i za swoją działalność został skazany na rok i dwa miesiące więzienia. Po obradach Okrągłego Stołu Pan Kowal był posłem Sejmu Kontraktowego. Obecnie Pan Marian Kowal mieszka w Dobrocinie, pełni funkcję członka Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego, jest prezesem Stowarzyszenia "Dobrocin - Wieś XXI wieku" i przewodniczącym Rady Sołeckiej Dobrocina.

Serdecznie gratulujemy

Marian Kowal uhonorowany za działalność w opozycji demokratycznejMarian Kowal uhonorowany za działalność w opozycji demokratycznej