AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2013-07-24

III miejsce Doroty Przęzak

aktualności Gmina Dzierżoniów

Juniorki młodsze LKS Atom Boxmet Dzierżoniów w składzie: Malwina Cholewa, Weronika Laszkiewicz i Dorota Przęzak w dniach 19-21.07.2013r. uczestniczyły w etapowym "XXIII Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim Kobyla Góra - Ludwików - Gałązki Wielkie".

Na wszystkich etapach kolarki startowały wraz z chłopcami z niższej kategorii, którzy dyktowali mocne tempo.

W Kobylej Górze odbył się 1 etap o długości 43 km, gdzie najszybciej na mecie z naszych zawodniczek zameldowała się Dorota Przęzak, która musiała ominąć kraksę 150m przed metą i zajęła 4 miejsce. Z niewielką stratą przyjechała Weronika Laszkiewicz, która była 8. Na 18 miejscu sklasyfikowana została Malwina Cholewa. Następny etap ruszył z Ludwikowa, gdzie zawodniczki miały do pokonania 3 płaskie rundy po 15 km. Tu po finiszu z grupy Dorota Przęzak była 3, Weronika Laszkiewicz 11., a Malwina Cholewa 16.

Ostatni i decydujący etap, który mógł zmienić klasyfikację generalną to 42 km odcinek w Gałązkach Wielkich. Płaska trasa z licznymi zakrętami i wąskimi drogami okazała się wymagająca dla wielu zawodników. W głównej grupie przyjechała Dorota Przęzak, która była 3 na "kresce". 14 miejsce zajęła Weronika Laszkiewicz, a Malwina Cholewa została wycofana z wyścigu. Dorota Przęzak zajęła również 3 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Kalisza.

W klasyfikacji generalnej po 130km Dorota Przęzak była 3, tracąc do zwyciężczyni z Tarnovi Julity Jagodzińskiej 5 sekund. Druga była Weronika Misterek, która miała taką samą stratę jak zawodniczka z Dzierżoniowa. 13 pozycja przypadła Weronice Laszkiewicz, 17.była Malwina Cholewa. Dziękujemy Wszystkim naszym sponsorom za okazaną pomoc!!!

Dorota Przęzak otrzymuje stypendium sportowe wójta gminy Dzierżoniów.