2013-07-11

Czyn społeczny w nowej odsłonie

9 lipca 2013r. w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się spotkanie dotyczące inicjatywy lokalnej, kolejnej formy współpracy mieszkańców z samorządem lokalnym, czyli czynu społecznego w nowej odsłonie.

W spotkaniu uczestniczyła zastępca wójta gminy Jolanta Zarzeka oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz instytucji z terenu naszej gminy. Spotkanie prowadziła Sandra Tomaszewska z Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych we Wrocławiu.

Było to pierwsze spotkanie "Fanów Inicjatywy Lokalnej". Zebranym przybliżono ideę inicjatywy lokalnej, zasady jej funkcjonowania, akty prawa miejscowego konieczne do jej wprowadzenia oraz dobre praktyki inicjatyw z innych regionów Polski.

Już dzisiaj zapraszany na kolejne spotkanie, które odbędzie się 6 sierpnia 2013r. w Urzędzie Gminy Dzierżoniów o godz. 15:00 (sala nr 217).Tym razem dyskutowane będą przykładowe wnioski, kryteria oceny oraz umowy na realizację inicjatywy lokalnej w gminie Dzierżoniów. Serdecznie zapraszamy.

FIO

Czyn społeczny w nowej odsłonie