2013-07-03

Jubileusz 50-lecia działalności LKS "Błękitni" Owiesno

W niedzielę 30 czerwca 2013r. na boisku sportowym w Owieśnie odbyły się uroczystości związane z pięknym jubileuszem 50-lecia działalności Ludowego Klubu Sportowego "Błękitni" Owiesno.

Obchody rozpoczęły się meczem piłkarskim, w którym zmierzyły się drużyna gospodarzy oraz reprezentacja gminy Dzierżoniów. W drużynie gminy, której kapitanem był wójt Marek Chmielewski, wystąpił gościnnie Senator RP Stanisław Jurcewicz, który pełni również funkcję Przewodniczącego Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS. Po zaciętej, sportowej walce, 4:2 zwyciężyła drużyna "Błękitnych".

Po meczu odbyły się oficjalne uroczystości, w których udział wzięli także Wicestarosta Dzierżoniowski Dariusz Kucharski, oraz Przewodniczący Rady Powiatowego LZS w Dzierżoniowie Jacek Zamirski. Zaproszeni goście, na ręce jednego z założycieli i prezesa LKS "Błękitni" Owiesno Stanisława Gładysza, przekazali pamiątkowe patery, puchary i gratulacje. Wójt gminy Dzierżoniów przekazał na rzecz klubu, wraz z najlepszymi życzeniami kolejnych sukcesów sportowych, 3 komplety strojów piłkarskich. Następnie Przewodniczący Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS, w podziękowaniu za długoletnią działalność sportową i społeczną, wręczył Wielką Złotą Odznakę Honorową LZS Jerzemu Wyrzuckiemu i Stanisławowi Gładyszowi. Także wielu działaczy Błękitnych oraz mieszkańców Owiesna otrzymało, za propagowanie sportu i kultury fizycznej, Złote, Srebrne i Brązowe Odznaki LZS.

Warto wspomnieć, że dzień wcześniej na boisku w Owieśnie, w ramach jubileuszowych obchodów, odbył się piłkarski turniej juniorów, w którym zwyciężyła drużyna LKS Bystrzyca Górna.

Wszystkim działaczom, trenerom, zawodnikom oraz osobom zaangażowanym w działalność LKS "Błękitni" Owiesno serdecznie gratulujemy, dziękujemy za pracę na rzecz społeczności lokalnej i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.