Wizyta studyjna w województwie warmińsko

2013-06-13

Wizyta studyjna w województwie warmińsko - mazurskim

Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w dniach 6 - 9 czerwca 2013r. zorganizował podróż studyjną do wsi tematycznych leżących na terenie województwa warmińsko - mazurskiego, której celem była wymiana doświadczeń w zakresie tworzeni i funkcjonowania wsi tematycznych, jako jednej z metod pozyskiwania dodatkowych źródeł dochodu na obszarach wiejskich poprzez realizację projektów wyróżniających wieś lub wzmacniających jej tożsamość.

W trakcie czterodniowego pobytu uczestnicy mieli okazję zapoznać się z ofertą 4 wsi tematycznych, w tym min. z budowaniem oferty turystycznej w oparciu o lokalne zasoby, modelem tworzenia oferty tematycznej wsi od wizji do produktu, praktykami dotyczącymi rozwoju aktywności społecznej na obszarach wiejskich w oparciu o partnerską współpracę organizacji pozarządowych, publicznych i przedsiębiorstw. Uczestnicy zwiedzili : Aniołowo w gminie Pasłęk, gdzie odbyły się warsztaty: ceramiczne, wypieku chleba oraz spacer "Szlakiem aniołów i urokliwych zakątków". Następnie uczestnicy podróży przybyli do Fromborka - Grodu Kopernika.

Następnego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili: Suchacz - Wioskę Kaperską i uczestniczyli w poszukiwaniu pirackiego skarbu. Po południu uczestnicy podróży odwiedzili Pogrodzie - Wioskę Dzieci i wzięli udział grze terenowej pn. "Rodzinny Album Pogrodzia"

Ostatniego dnia wycieczki uczestnicy odwiedzili Jędrychowo - "Wioskę Jak u Babci" W wizycie udział wzięli również przedstawiciele gminy Dzierżoniów: Krzysztof Hohol - Jędrzejowice, Tadeusz Mikoś - Roztocznik, Anna Koszało - Uciechów, Maria Ballojanis - Owiesno.

Wizyta studyjna w województwie warmińsko - mazurskimWizyta studyjna w województwie warmińsko - mazurskim