Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!

2013-05-29

Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!

Już po raz szósty Gmina Dzierżoniów zaprosiła mieszkańców wszystkich sołectw na imprezę plenerową pn. "Zmagania Sołectw", które w tym roku odbyły się w sobotę 25 maja 2013r. w Piławie Dolnej. Do rywalizacji stanęły sołectwa: Dobrocin, Jodłownik, Mościsko, Piława Dolna, Roztocznik i Uciechów.

Celem tej cyklicznej imprezy jest integracja mieszkańców Gminy Dzierżoniów połączona z elementami rywalizacji sportowej, zabawą i dobrym humorem. Dla drużyn sołeckich przygotowano wiele konkurencji sportowych takich jak: sztafeta, rzut do władzy, wyścig na czas w specjalnych nartach, skakanka i sztafeta w niezwykłych okularach. Ponadto każde sołectwo przygotowało występ artystyczny prezentujący atrakcje, sukcesy i dokonania swojej miejscowości. Ocenie jury w składzie: wójt gminy Marek Chmielewski, zastępca wójta Jolanta Zarzeka i skarbnik gminy Agnieszka Hul, podlegały również prowadzone przez poszczególne sołectwa od wielu lat kroniki.

W klasyfikacji ogólnej I miejsce i puchar przechodni "Złote Widły" ufundowany przez Wójta Gminy Dzierżoniów Marka Chmielewskiego oraz nagrodę główną otrzymało Sołectwo Uciechów, które już drugi rok może się szczycić tytułem "SuperSołectwa", II miejsce zajęło Sołectwo Dobrocin, III miejsce Sołectwo Roztocznik. Zwycięskie drużyny otrzymały cenne nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Równolegle na płycie boiska sportowego działacze LKS "Orzeł" Piława Dolna zorganizowali II Otwarty Turniej Piłki Nożnej - rocznik 2003 i młodsi. Puchar Wójta Gminy Dzierżoniów i złote medale otrzymali zawodnicy LKS "Orzeł" Piława Dolna pokonując drużynę UKS "Tazo" Pogoń Pieszyce.

Wszystkim sołtysom, radom sołeckim i mieszkańcom dziękujemy za aktywność i wolę walki w VI Gminnych Zmaganiach Sołectw. Za pomoc w organizacji imprezy dziękujemy współorganizatorom: Stowarzyszeniu "Piława Dolna" oraz LKS "Orzeł" Piława Dolna.

Partnerem imprezy były Dolnośląskie Surowce Skalne S.A.

Impreza dofinansowana w ramach:
Projektu pn. "Organizacja cyklicznych imprez sportowo-rekreacyjnych wykorzystujących lokalne walory naturalne i kulturowe" współfinansowanego w ramach działania 413 "Wdrażanie lokalnych strategii Rozwoju" objętych PROW na lata 2007-2013.

PROW 2007-2013

Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!Uciechów po raz drugi z tytułem SuperSołectwa!