2013-05-24

Jednogłośne absolutorium

23 maja 2013r. w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się posiedzenie XXXVIII sesji Rady Gminy. Głównym punktem obrad była cena realizacji budżetu gminy za rok 2012.

Zanim jednak to nastąpiło radni wysłuchali wystąpienia Grażyny Wójcik kierownika Biura Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie oraz Doroty Pieszczuch dyrektora Zespołu Szkół Nr 3 w Dzierżoniowie, które przybliżyły radnym idee "III Powiatowego Dnia Dawcy Szpiku Kostnego" organizowanego na terenie naszego powiatu.

Następnie wójt gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski przedstawił Radzie sprawozdanie z realizacji budżetu gminy w roku 2012. W swoim wystąpieniu podkreślił, że wykonanie głównych zadań budżetowych w roku poprzednim wynikało z planowej i konsekwentnie realizowanej ścieżki rozwoju naszej gmin. Większość zadań inwestycyjnych została zrealizowana i rozliczona w obowiązujących terminach. Duży wpływ na to, oprócz zaangażowania pracowników miał również udział mieszkańców w procesie odnowy i rozwoju wsi m.in. poprzez wykorzystanie funduszu sołeckiego oraz środków zewnętrznych. Realizacja zadań w roku 2012 nierozerwalnie związana była również z założeniami i dostosowaniem planu zadań na lata następne, ujęte w wieloletniej prognozie finansowej.

Następnie Radni wysłuchali :

• uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Dzierżoniów sprawozdaniu rocznym z wykonania budżetu Gminy Dzierżoniów za rok 2012,
  • opinii Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Dzierżoniów o wykonaniu budżetu gminy za rok 2012 oraz wniosku o udzielenie absolutorium Wójtowi Gminy Dzierżoniów,
  • uchwały Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu w sprawie opinii wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Dzierżoniów w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Dzierżoniów z tytułu wykonania budżetu za rok 2012.

Po krótkiej dyskusji radni przystąpili do głosowania, w którym jednogłośnie przyjęli uchwałę w sprawach zatwierdzenia sprawozdania finansowego z wykonania budżetu za rok 2012 oraz udzielenia Wójtowi Gminy Dzierżoniów Markowi Chmielewskiemu absolutorium z wykonania budżetu za rok 2012.

W dalszej części obrad radni przyjęli uchwały w sprawie:

• zmian w budżecie gminy Dzierżoniów na rok 2012,
  • przyjęcia sprawozdania finansowego Biblioteki Publicznej gminy Dzierżoniów za rok 2012,
  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Dolnośląskiego na realizacje zadania pn. "Budowa obwodnicy Dzierżoniowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382",
  • wydzierżawienia części działek stanowiących własność gminy Dzierżoniów Telekomunikacji Polskiej S.A. w Warszawie,
  • przyjęcia projektu sztandaru gminy Dzierżoniów.

Obrady zakończyły, tradycyjnie, informacje wójta gminy o realizacji uchwał, wydanych zarządzeniach oraz interpelacje i zapytania radnych.

Jednogłośne absolutoriumJednogłośne absolutoriumJednogłośne absolutoriumJednogłośne absolutorium