Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInklusion w gminie Dzierżoniów

2013-05-10

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInklusion w gminie Dzierżoniów

24 kwietnia 2013 r. w Urzędzie Gminy Dzierżoniów odbyło się spotkanie beneficjentów projektu pn. "Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu eInklusion w gminie Dzierżoniów" realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

W założeniu projekt ma przyczynić się do wyrównywania szans edukacyjnych mieszkańców obszarów wiejskich, umożliwić dostęp osobom mniej zamożnym do zasobów edukacyjnych, przyczynić się do niwelowania różnic w dostępie do Internetu mieszkańcom obszarów wiejskich, ułatwić dostęp do edukacyjnych usług i aplikacji internetowych osobom niepełnosprawnym. W ramach projektu 40 rodzin z terenu gminy Dzierżoniów otrzymało nowoczesne laptopy wraz dostępem do Internetu w swoich miejscach zamieszkania. Beneficjenci projektu wezmą także udział w specjalnych szkoleniach finansowanych również w ramach projektu. Projekt zakłada także doposażenie w nowoczesne laptopy z dostępem do Internetu świetlic oraz innych punktów na terenie gminy, z których mieszkańcy będą mogli korzystać.

Łącznie w ramach projektu zakupionych zostało 109 nowoczesnych laptopów wraz z oprogramowaniem i dostępem do Internetu o wartości 1 004 584,89 zł.